Bilety do Australii | Bridge Agency
16:28
°
Warszawa
02:28
°
Sydney

Bilety do Australii

Bilety do Australii: W ramach oferowanych usług Bridge Agency proponuje opcję zakupu tanich biletów lotniczych do Australii i Nowej Zelandii. Współpracujemy z wieloma przewoźnikami, w tym z największymi liniami lotniczymi jak np. British Airways. W wyniku podpisanych umów nasi klienci objęci są specjalnymi taryfami lotniczymi na połączenia międzynarodowe i mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek, komfortowych i najszybszych połączeń do wszystkich większych australijskich miast. Ceny proponowanych przez nas połączeń są znacznie niższe niż bilety zamawiane indywidualnie i dlatego zdecydowana większość naszych klientów korzysta z pomocy Bridge Agency. Szczegóły dotyczące aktualnych promocji dostępne są w naszych biurach.

Przewoźnicy, trasa, wyloty

Przewoźnicy. Współpracujemy jako Agent tylko z licencjonowanymi przewoźnikami posiadającymi międzynarodową akredytację organizacji IATA (International Air Transport Association). Możemy Państwu zaproponować skorzystanie z usług następujących linii lotniczych:
 • PLL LOT, Lufthansa, Cathay Pacific, Qantas Airways, Singapore Airlines, British Airways, Austrian Airlines, KLM, Scandinavian Airlines, Air France, Finn Air, United Airlines,Turkish Airlines, American Airlines, Malev, China Airlines, Wietnam Airlines, Emirates, Air New Zealand, i wielu innych.
Trasa - wyloty z Polski i z Europy. Ze względu na ogromną odległość nie istnieje żadne bezpośrednie połączenie lotnicze z Polski do Australii (jest to bowiem trasa o długości ponad 15 000 km, np. z Warszawy do Sydney, a jej pokonanie zajmuje przynajmniej 24 godziny).

W przypadku wylotów z Polski podróż zakłada z reguły 2 przesiadki (pierwsza w jednym z miast europejskich, druga w kolejnym z miast tym razem w Azji Południowo-Wschodniej). Cała podróż odbywa się zazwyczaj na jednym, połączonym bilecie. Wówczas bagaż główny nadawany jest tylko raz, w punkcie wylotu, a odbierany dopiero na miejscu w Australii. W miejscach przesiadek poruszamy się zatem jedynie z bagażem podręcznym.

 • Wyloty z Polski mogą się odbywać z następujących miast: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Rzeszów;
 • Wyloty z Europy możliwe są z: Berlina, Londynu, Frankfurtu, Amsterdamu, Wiednia, Dublina, Pragi.
Punktem drugiej przesiadki (czasami jest to jedynie krótki postój samolotu celem uzupełnienia zapasów paliwa) jest zawsze jedno z miast azjatyckich, takich jak: Hongkong, Singapur, Tokio, Bangkok czy Kuala Lumpur.
Miejscem docelowym podróży są zaś najczęściej największe miasta Australii, będące międzynarodowymi portami lotniczymi, jak: Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane, Adelaide, Cairns, Darwin.

Powrót

Sezony turystyczne i dostępność miejsc

Rosnąca popularność Antypodów wśród turystów z całego świata sprawia, iż w niektórych okresach w roku jest trudno o rezerwację. W przeciągu całego roku można zaobserwować dwa okresy szczególnego natężenia ruchu turystycznego do Australii - tzw. high season (wysoki sezon), które znacząco wpływają zarówno na dostępność miejsc, jak i ceny biletów:

 • pora lata w Europie (koniec czerwca - połowa sierpnia) - jest to australijska zima
 • pora zimy w Europie (połowa grudnia - styczeń) - jest pora australijskiego lata

Dodatkowo natężenie przelotów wzrasta w okolicach Świąt Wielkanocnych, a także w październiku w przypadku trasy przez Hongkong. Odbywają się tam wówczas międzynarodowe imprezy targowe. Poza wyżej wymienionymi porami pozostała część roku to czas tzw. low season (niskiego sezonu), kiedy dostępne są bilety w standardowych cenach.

Powrót

Zakładanie rezerwacji

Wybierając się do Australii warto rozpocząć planowanie podróży poprzez założenie rezerwacji już na kilka miesięcy przed terminem wylotu - dzięki temu jest większa szansa zakupu biletu lotniczego w korzystnej cenie. Istnieje szereg różnych taryf cenowych w każdej klasie przelotu. Warto także śledzić informacje na stronie internetowej o oferowanych przez nas okresowo ofertach specjalnych. Aby otrzymać propozycję przelotu z uwzględnieniem szczegółowych preferencji odnośnie podróży prosimy o kontakt z naszymi biurami.

Powrót

Wstępna rezerwacja na przelot zakładana za pośrednictwem Bridge Agency jest dla naszych klientów zawsze
bezpłatna i niewiążąca.

Ceny

Ceny biletów na podróż do Australii w jedną czy w obie strony różnią się w zależności od przewoźnika, terminu planowanej podróży oraz wyprzedzenia z jakim zakładana jest rezerwacja. Oprócz ceny samego przelotu trzeba zawsze uwzględnić także opłaty lotniskowe i paliwowe oraz opłatę za wystawienie biletu, którą pobiera każde biuro.

Cena biletu podawana przez Bridge Agency jest zawsze kosztem całkowitym przelotu, bez żadnych ukrytych kosztów dodatkowych.

Orientacyjne ceny biletów lotniczych do Australii przy wylotach z miast polskich kształtują się następująco:

 • One-way (bilet w jedną stronę) ok. 3200 - 3700
 • Return (bilet powrotny, czyli w 2 strony) ok. 5100 - 5700

Bilet powrotny standardowo ważny jest przez okres 1 roku. Powrót musi nastąpić do 12 miesięcy od daty wylotu. W przeciwnym przypadku nie wykorzystana część biletu przepada.

Warto wiedzieć, iż niektórzy przewoźnicy oferują specjalne, niższe taryfy cenowe dla osób poniżej 29 roku życia (tzw. taryfa młodzieżowa, dotyczy osób które nie mają ukończonych 29 lat w dniu wylotu).

W tym przypadku ceny biletów wynoszą orientacyjnie:
 • One-way ok. 2700 - 3100
 • Return ok. 4500 - 5000

Oprócz tego wielu przewoźników stosuje specjalne taryfy cenowe, zróżnicowane wg wieku pasażera, np.:

 • 0-2 lata (infant): niemowlęta i małe dzieci do 2 lat
 • 2-12 (youth): dzieci do lat 12

Bilety te są z reguły niższe przynajmniej o kilkaset złotych. W przypadku najmniejszych dzieci do 2 lat można dodatkowo obniżyć cenę przelotu decydując się na wspólne miejsce, gdzie rodzic decyduje się na trzymanie dziecka na kolanach podczas lotu. Ze względu na długość trasy polecamy jednak przemyśleć takie ewentualne rozwiązanie, mając na uwadze komfort całej podróży.

Powrót

W przypadku wyjazdów na wizie studenckiej nie ma żadnego obowiązku wykupywania od razu biletu w dwie strony; tym bardziej iż okres planowanej nauki wynosi często powyżej 1 roku, do kiedy to bilet powrotny jest ważny.

Zmiany rezerwacji, rezygnacja z przelotu

Przebukowanie biletu. W przypadku rezerwacji lotniczej zakładanej za pośrednictwem Bridge Agency istnieje zawsze możliwość dokonania jej zmiany (daty wylotu lub powrotu, miejsca wylotu czy powrotu, trasy). Nie stanowi to problemu gdy bilet nie został jeszcze wykupiony i wystawiony. Wówczas istnieje możliwość modyfikacji swych preferencji w dostosowaniu do dostępności miejsc w systemie rezerwacyjnym. Zmiana rezerwacji jest wówczas całkowicie bezpłatna.

Zmiana na bilecie wykupionym i wystawionym wygląda inaczej (tzw. rebooking). Opcje zmiany rezerwacji zależą od dostępności miejsc w samolotach na dany termin lotu. Różnica polega zaś na tym, iż zmiana taka jest wówczas dodatkowo płatna, wiąże się bowiem z wystawieniem nowego biletu (jest to koszt rzędu od 120 do kilkuset złotych, w zależności od linii lotniczych i daty lotu). W przypadku biletu powrotnego zmiany daty lotu możemy dokonać w okresie kiedy jest on ważny, tj. przez 1 rok. W przypadku biletu w jedną stronę, o chęci zmiany daty wylotu należy poinformować biuro możliwie najszybciej, dla orientacji - najpóźniej na 4-5 dni przed planowaną datą wylotu (należy jednak mieć świadomość, iż wymagany okres wyprzedzenia może być większy, w zależności od konkretnego przewoźnika).

Rezygnacja z przelotu i zwrot biletu. W przypadkach, gdy po wykupieniu i wystawieniu biletu okazuje się, podróż jest niemożliwa z przyczyn losowych lub osobistych pasażera, należy niezwłocznie poinformować nasze biuro o tym fakcie. Kontaktujemy się wówczas z przewoźnikiem w celu zwolnienia rezerwacji i wycofania biletu. Podobnie jak w przypadku dokonywania zmiany rezerwacji, czas w jakim można odwołać lot i zwrócić niewykorzystany bilet różni się w zależności od przewoźnika. Z reguły jest to jednak najpóźniej na 72-24 godziny przed planowanym wylotem. Z rezygnacją z podróży wiąże się kwestia możliwości ubiegania się o zwrot kosztów przelotu. Jest to zawsze zwrot tylko częściowy, a jego wysokość, z uwzględnieniem kwoty potrącenia, zależna jest od szczegółowych regulacji danych linii lotniczych (pod uwagę brane są m.in. data lotu, taryfa cenowa biletu, okres wyprzedzenia z jakim informuje się o takiej decyzji itp.).

Powrót

Standardowe ubezpieczenie w podróży

Zwyczajowym ubezpieczeniem oferowanym przez przewoźników w ramach zakupionego biletu jest standardowe ubezpieczenie bagażu od zaginięcia w podróży (wycena wartości bagażu oraz konkretne stawki ubezpieczenia dokonywane są osobno przez każdą linię lotniczą). Istnieje szereg dodatkowych opcji ubezpieczenia, możliwych do wykupienia u konkretnego przewoźnika, np. ubezpieczenie bagażu o cennej zawartości, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży i inne.

Powrót

Ograniczenia bagażu i nadbagaż

Poszczególne linie lotnicze posiadają dokładnie przez siebie określone ograniczenia dotyczące przewożonego bagażu, tj. bagażu głównego (ograniczenia dotyczą wagi) oraz bagażu podręcznego (dotyczą wagi i wymiarów). Każdorazowo przy zakupie biletu należy dowiedzieć się jakie są wymogi danego przewoźnika, jako iż będzie konieczne zastosowanie się do nich w podróży, na całej trasie przelotu. Posiadanie tych informacji uchroni pasażera od niemiłych niespodzianek na lotnisku, przy odprawie bagażowej (konieczność przepakowania bagażu lub dopłaty za nadbagaż). Dodatkowo warto posiadać takie informacje wcześniej, w trakcie przygotowań do podróży; przykładowo ze względu na ewentualną konieczność zakupu mniejszej walizki/torby.

W tym przypadku lotów do Australii z Europy ograniczenia bagażu (w klasie economy) kształtują się dla przykładu następująco (dot. linii Cathay Pacific):

Ograniczenia bagażowe
Rodzaj bagażu Waga Wymiary /wysokość/szerokość/długość
Podręczny (cabin baggage) 7 kg 36 cm / 23 cm / 56 cm
Główny (checked baggage) 20 kg -

Powrót

WARSZAWA:

Tel.: +48 22 829 22 96
+48 22 826 64 56
Biblioteka UW poziom -1
ul. Dobra 56/66
00-312 Warszawa
Mój stan konsultant.bridgeagency

KRAKÓW:

Tel.: +48 12 265 53 52
+48 601 358 034
ul. Bonarka 19 (koło MC Donalds i Rondo Mateczny)
30-415 Kraków
Mój stan Kraków

MIKOŁÓW/KATOWICE:

Tel.: +48 (32) 779 78 45
+48 533 319 218
MIKOŁÓW - ONE WORLD TRAVEL
ul. Podleska 10,
43-190 Mikołów
Mój stan Katowice

AUSTRALIAN OFFICE:

Tel.: +61 2 808 436 31
+61 478 753 051
Faks: +61 2 808 474 43
Mój stan Sydney

WROCŁAW:

Tel.: +48 533 319 218
Faks: nie dotyczy
Mój stan Wrocław

ŁÓDŹ:

Tel.: +48 42 636 65 50
Mój stan Łódź
Bezpłatna infolinia (tylko Polska): 800 880 001
projekt: Bakalie