]>

College'e

     

College to świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności

Znajdź coś dla siebie

W college’ach zdobędziesz przede wszystkim wiedzę praktyczną, przygotowującą do wykonywania określonego zawodu. Można powiedzieć, że college to pomaturalna szkoła zawodowa. Kursy trwają tu krócej i składają się z kilki poziomów określanych jako Certificate lub Diploma. Możesz studiować je po kolei jeden po drugim lub osobno. Po każdym takim kursie otrzymujesz świadectwo ukończenia. Zdobycie świadectwa ukończenia Diploma często pozwala na samodzielne wykonywanie pracy na danym stanowisku. Z tym certyfikatem możesz w każdej chwili rozpocząć studia licencjackie na drugim roku.

Czy college jest dla mnie? Tak, jeśli:

  • chcesz kontynuować naukę na kierunku pokrewnym, który studiowałeś w Polsce,
  • chcesz rozpocząć naukę na dowolnym kierunku po studiach w Polsce,
  • chcesz rozpocząć naukę na dowolnym kierunku mimo że nie studiowałeś jeszcze w Polsce, ale jesteś już po maturze.
College to świetne połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Jeśli wybierasz się do Australii na niecały rok, możesz ukończyć np. sześciomiesięczny kurs i otrzymać Certificate III lub IV. Jeśli planujesz zostać na dłużej, warto wybrać kurs półtoraroczny lub dwuletni (w zależności od programu szkoły), aby uzyskać Diploma lub Advanced Diploma.

Sprawdź oferty college'e

Wymagania

Ze względu na wykładową formę zajęć oraz konieczność pracy w zespołach, w college’ach wymagana jest znajomość języka angielskiego pozwalająca studentowi na aktywne uczestnictwo w zajęciach praktycznych oraz rozumienie tekstów i wykładów. Aby zapisać się na kurs, trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające znajomość angielskiego na poziomie IELTS 5.5 (polskie B2, czyli Upper Intermediate) lub skończyć kurs językowy w Australii na poziomie średniozaawansowanym. Możemy sprawdzić poziom Twojego angielskiego przed wyjazdem. Telefonicznie lub przez Skyp’e porozmawiasz z wybraną uczelnią, która określi czy Twój poziom języka jest wystarczający.

College'e oferują różne kursy, np. surfowania.

W Australii są college’e prywatne i państwowe, tak zwane TAFE (Technical and Further Education).

Uczelnie prywatne

Większość prywatnych college’ów ma zwykle zawężoną listę kierunków, jednak oferta jest dobrze dopasowana do studentów zagranicznych, np. istnieje możliwość rozpoczęcia nauki kilka razy w roku. Dzięki takiemu systemowi po skończeniu kursu można w krótkim czasie zapisać się na kurs następny, wyższy lub o innej specjalności.

Sprawdź szeroką ofertę kursów uczelni publicznych i prywatnych tutaj.

Cena za semestr nauki waha się od 5000 do 12000 AUD.