]>
Wybierz

Zakwaterowanie

     

Zadbaj, abyś czuł się jak najlepiej podczas pobytu w Australii

Porównaj i wybierz najlepszą ofertę

Wybór zakwaterowania może być bardzo subiektywny - dla nie których najważniejsza jest jakość i komfort, dla innych może to być lokalizacja, cena lub widok z okna. Dlatego chcemy, abyś mógł porównać i znaleźć ofertę, która spełni Twoje oczekiwania.

W poniższym zestawieniu opisujemy 5 najpopularniejszych typów zakwaterowania wybieranych przez Naszych studentów. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki usług, aby dodać zakwaterowanie do Twojego Kosztorysu Wyjazdu.

znajdź zakwaterowanie

Share Accommodation

Największą popularnością cieszy się tymczasowa forma zakwaterowania, która w zależności od potrzeb może stać się długoterminowym najmem. W naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt domów jednorodzinnych oraz apartamentów zlokalizowanych w dzielnicach wokół centrum Sydney i innych większych australijskich miast. Do Twojej dyspozycji są pokoje dwu- i trzyosobowe oraz części wspólne: łazienki, pralnie, pokoje gościnne, balkony/tarasy/przydomowe ogródki i w pełni wyposażone kuchnie. W domach jest dostęp do bezprzewodowego Internetu Wi-Fi. Lokatorami są zazwyczaj inni studenci przyjeżdżający z całego świata. Minimalny okres najmu wynosi cztery tygodnie i może być przedłużony.

Od 4 tygodnii

2-3 osobowe pokoje

Koszt: od 185 AUD za tydzień najmu plus kaucja, minimalny okres pobytu to cztery tygodnie.

Międzynarodowi współlokatorzy to doskonała okazja do podszkolenia języka na co dzień, poznania różnych kultur i nawiązania kontaktów z całego świata.

Hostel

Hostel to popularna krótkoterminowa forma zakwaterowania wybierana często przez osoby, które dopiero przybyły do Australii lub zamierzają podróżować po kontynencie. Hostele należą zazwyczaj do krajowych sieci oferujących dużą liczbę miejsc noclegowych w prawie każdym mieście Australii. W hostelach są pokoje 2-, 3-, 4-, a nawet 8-osobowe, ze wspólnymi łazienkami, pokojem wypoczynkowym i kuchnią. Te zlokalizowane w stanie Queensland mają często basen i ogródek z grillem.

W ofercie znajdziesz też pensjonaty o podwyższonym standardzie z pokojami 2- i 3-osobowymi.

Od 1 nocy

2, 3, 4 lub 8 osobowe pokoje

Koszt: cena za nocleg w największych miastach waha się między 25 a 40 AUD za noc i zmienia się w zależności od całkowitej długości planowanego pobytu i lokalizacji. Cena za tydzień może wynosić już od 150 AUD.

Przy rodzinie (Homestay)

Zakwaterowanie przy australijskiej rodzinie polecamy szczególnie rodzicom uczniów niepełnoletnich (australijska rodzina jest wówczas formalnym opiekunem ucznia) lub osobom ze słabą znajomością języka angielskiego. Zaletą homestay jest stały kontakt z językiem. Jeżeli szukasz spokojnego mieszkania, to homestay będzie dla Ciebie idealne. Jest to dość kosztowna forma zakwaterowania i zwykle oddalona od centrum ze względu na położenie dzielnic mieszkalnych. Minimalny okres pobytu to cztery tygodnie.

Od 4 tygodnii

Zazwyczaj prywatny pokój

Koszt: w zależności od miasta cena tygodniowego pobytu waha się między: 150 – 180 AUD bez wyżywienia i 220 – 280 AUD z wyżywieniem.

Do wyboru masz różne wielkości pokoi oraz możliwość zdecydowania czy chcesz mieszkać samemu czy dzielić pokój z innymi.

Mieszkanie lub wynajem pokoju

Na samodzielne lub dzielone z partnerem czy znajomymi mieszkanie, najczęściej decydują się osoby dłużej przebywające w Australii, które nie chcą już mieszkać w domach studenckich. Własne mieszkanie wynajmuje się na co najmniej sześć miesięcy. Na początku trzeba wpłacić kaucję, zazwyczaj w wysokości miesięcznego czynszu. Wynajęcie mieszkania wymaga czasochłonnych procedur i przedstawienia referencji w agencji nieruchomości, w czym możemy Ci pomóc.

Co najmniej 1 rok

Całe mieszkanie

Koszt: cena za kawalerkę, czyli tzw. studio, wynosi co najmniej 350 AUD tygodniowo w zależności od miasta i lokalizacji.

Więkość hosteli w stanie Queensland posiada baseny - jak ten Billabong.

Akademik (Dormitory)

Zakwaterowanie w akademiku to opcja dla studentów uniwersyteckich. Akademiki mieszczą się na terenie kampusów, dzięki czemu studenci mogą zaoszczędzić na dojazdach. Mogą też przez cały czas korzystać z zaplecza uniwersyteckiego: biblioteki, dostępu do bezprzewodowego internetu, kawiarni, obiektów sportowych, itp. Zaletą akademików jest także długoterminowość – rezerwację możesz zrobić na pół roku, a nawet na rok. Niestety chętnych do mieszkania w akademiku jest zazwyczaj więcej niż oferowanych miejsc. Przed wprowadzeniem się należy wpłacić kaucję w wysokości 4 tygodni najmu.

0,5 - 1 rok

2 osobowe pokoje

Koszt: cena za osobę w dwuosobowym pokoju wynosi od 180 AUD tygodniowo.