]>
Victoria

Melbourne

     

Melbourne znane jest z artystycznego klimatu

Zrozumieć Melbourne

Mówi się o nim, że to najbardziej europejskie miasto w Australii. Nie bez podstaw: jego wiktoriańska zabudowa wraz z parkami, ogrodami i zielonymi bulwarami wyróżnia je spośród innych australijskich miast. W samym centrum Melbourne można podziwiać XIX-wieczne budowle: katedrę św. Pawła, Block Arcade, Windsor Hotel, a także wiktoriański Parliament House. Zresztą określenie najbardziej europejskiego miasta Melbourne zawdzięcza nie tylko architekturze, ale także słynnym tramwajom, którymi można wybrać się na zwiedzanie miasta.

Zachód słońca z wieżowca w Melbourne.

Melbourne określa się czasem mianem kulinarnej stolicy Australii i trzeba przyznać, że miasto w pełni na to zasługuje. Znajduje się tu ponad 4000 restauracji serwujących specjały kulinarne ze wszystkich zakątków świata. Melbourne przyciąga także światowej klasy teatrami, prestiżowym Międzynarodowym Festiwalem Filmowym, galeriami, muzeami, ogrodami i parkami, takimi jak Royal Botanic Gardens, który należy do najpiękniejszych parków na świecie.

Melbourne to miasto o zdecydowanie międzynarodowym charakterze. Mieszkają tu i pracują brokerzy, prawnicy, bankierzy i dyrektorzy międzynarodowych firm. Najczęściej są to absolwenci tutejszych elitarnych szkół.

Flinders Street Station - jedna z ikon tego miasta.

Nauka

Melbourne jako jedno z największych miast w Australii oferuje szeroki wybór kursów w konkurencyjnych cenach:

Szkoły językowe College Uniwersytety

The best of Melbourne

Melbourne University - według klasyfikacji brytyjskiego "The Times", jeden z 20 najlepszych uniwersytetów świata (żaden polski uniwersytet nie znajduje się nawet w pierwszej dwusetce listy "The Times").

Seafarers Bridge nocą.

Wisząca Skała - jeden z najstarszych uniwersytetów w Australii, założony w 1874 roku, z zewnątrz łudząco przypomina Oxford. Wśród jego absolwentów jest dwóch laureatów Nagrody Nobla.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy - ta największa filmowa impreza w Australii odbywa się w lipcu i sierpniu i trwa około dwóch tygodni. Jest to przegląd najwybitniejszych dzieł kina australijskiego, a także przegląd kinematografii światowej.

Great Ocean Road i jej największa atrakcja - niezwykłe formacje skalne, czyli "12 Apostołów".

Melbourne Cup - najważniejszym wydarzeniem sportowym nie tylko w Melbourne, ale także w całej Australii, są zawody konne Melbourne Cup, które odbywają się raz w roku w pierwszy wtorek listopada. O godzinie 15.30 tego dnia Australia dosłownie zamiera - wszyscy zasiadają przed telewizorami lub przy radioodbiornikach, żeby wysłuchać relacji z wyścigu trwającego zaledwie trzy minuty.