]>
Western Australia

Perth

     

Impreza na plaży po zachodzie słońca, Christmas Carols, Perth

Zrozumieć Perth

Stolica stanu Australia Zachodnia, jest najszybciej rozwijającym się miastem w Australii Zachodniej. W ciągu kilku ostatnich dekad wyrosły tu dziesiątki nowoczesnych wieżowców, które dzisiaj tworzą najbardziej rozpoznawalną sylwetkę miasta.

Wśród drapaczy chmur można jednak wypatrzyć w Perth także prawdziwe perełki architektury kolonialnej, takie jak Old Court House - budynek sądu czy Old Mill - stary młyn. Nie brakuje tu również parków, rezerwatów i terenów sportowych.

Panorama miasta nocą.

Obecnie Perth uważane jest za jeden z najciekawszych ośrodków edukacyjnych. Przyciąga co roku rzesze studentów, zachwyconych odległym położeniem miasta (bliżej jest stąd do Singapuru niż do Sydney) i jego bogatą ofertą turystyczną.

Miasto zamieszkuje ok. 1,5 mln ludzi. Ciepły klimat i wysokie temperatury sprawiają, że prawdziwe życie zaczyna się tu wieczorem: zaludniają się wtedy ulice, zapełniają kawiarnie i kluby. W czasie weekendów plaże Perth, korty tenisowe i kawiarniane tarasy są zwykle zatłoczone.

Długie i piaszczyste wybrzeże Perth jest świetnym miejscem na relaks po pracy.

Przez miasto płynie rzeka Swan, która najpiękniej wygląda w nocy, gdy odbijają się w niej światła z wieżowców położonych w centrum. Po zmierzchu, gdy w centrum miasta robi się cicho i spokojnie, w innych dzielnicach Perth, takich jak stara dzielnica portowa Fremantle, kwitnie życie nocne. W pubach, restauracjach, nocnych klubach i salach koncertowych można posłuchać jazzu, muzyki poważnej albo muzyki disco.

Nauka

Sprawdź aktualne oferty edukacyjne dla Perth:

Szkoły językowe College Uniwersytety

The best of Perth

Park Narodowy Namburg - część położonego na północ od Perth parku stanowi malownicza pustynia Pinnacles z wieloma osobliwymi skałkami, które wyrastają z piasku w postaci wapiennych, nieregularnych ostrosłupów, przypominających starożytne miasto.

Monkey Mia - zatoczka zaliczana do najpiękniejszych miejsc w regionie. Formalnie należy do Zatoki Rekinów, ale jej największą atrakcją są całe rodziny delfinów, które "nawołują" turystów od samego świtu.

Zachód słońca w Kimberley.

Rafa Koralowa Ningaloo - cudowna miniatura Wielkiej Rafy Koralowej ze wschodniej Australii. Ningaloo Reef znajduje się na niedaleko Exmouth, w Parku Wodnym Ningaloo. Jest to miejsce bogate w piękne gatunki korali, ryb, ślimaków i ukwiałów. W czasie podwodnej wycieczki spotkać tu można wielkie żółwie morskie lub największą rybę na świecie - rekina wielorybiego.

Kimberley - krajobraz Kimberley kojarzy się z czerwoną pustynią poprzecinaną wąwozami z bujnym, zielonym lasem. Ta rozległa wyżyna słynie również z olbrzymich baobabów, wodospadów i największej kopalni diamentów na świecie. Ponieważ długo pozostawała w izolacji, aż do dziś przetrwało w Kimberley wiele elementów aborygeńskiej tradycji.

Czy wiesz, że w Australia jest największa populacja dzikich wielbłądów na świecie?

Wycieczka na wielbłądach - w Broome można wziąć udział w wycieczce na australijskich wielbłądach. Przejażdżki organizowane są codziennie rano lub po zachodzie słońca. Już sam widok specjalnie wytresowanych wielbłądów, które maszerują nad brzegiem oceanu, robi duże wrażenie.