]>
Dlaczego

Australia

     

Jesteś gotowy na przygodę życia?

Legalna praca

Wiza studencka w Australii daje Ci prawo do legalnego podjęcia pracy. Studenci zwykle zaczynają od pracy w gastronomii, hotelarstwie, sklepie, recepcji, rozwożenia pizzy czy opieki nad dziećmi. W trakcie pobytu, zdobywając nowe umiejętności w szkołach i szlifując język możesz liczyć na awans w pracy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w zakładce Praca.

Praca w Australii

Niskie koszty utrzymania

Australia jako jeden z niewielu krajów na świecie da Ci możliwość utrzymania się z własnej pracy. Na pełen etat możesz pracować podczas przerw w nauce, dni świątecznych i dodatkowych miesięcy pobytu przyznanych na koniec kursu. Uda Ci się wtedy zaoszczędzić pieniądze, które możesz później odłożyć na kolejne etapy nauki czy podróże. Oto lista świąt publicznych w Australii.

Nazwa świętaData
Nowy Rok 1 stycznia
Australia Day (Dzień Australii) 26 stycznia
Good Friday (Wielki Piątek) 14 kwietnia (2017)
Easter Monday (Poniedziałek Wielkanocny) 17 kwietnia (2017)
ANZAC Day (Dzień Wojska) 25 kwietnia
Christmas Day (Święta Bożego Narodzenia) 25 grudnia

Każde terytorium posiada oddzielne, dodatkowe dni wolne od pracy.

Nie musisz być studentem

Nie musisz być studentem w Polsce, żeby być studentem w Australii. Elastyczny system edukacyjny sprawia, że w każdym wieku możesz rozpocząć tam naukę, co jednocześnie uprawnia Cię do starania się o wizę studencką. Z naszej oferty korzystają osoby mające od 18 do 62 lat – wszyscy jako studenci.

fot. biggestenglish.com / 3000 zarejestrowanych studentów na wizie studenckiej pobiło rekord największej lekcji języka angielskiego w jednym miejscu - Bondi Beach, Sydney, luty 2016.

Atrakcyjny system edukacyjny

W Australii uczy się około 600 tysięcy studentów z ponad 200 państw. Są tu przyjazne college, w których wykładowcy dostosowują swoje zajęcia i wykłady do potrzeb zagranicznych studentów. Znajdź kurs dla siebie:

Szkoły językowe College Uniwersytety

Prostsza procedura wyjazdowa

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej znacząco ułatwiło procedury starania się o wizę do Australii. Wnioski wizowe (studenckie i turystyczne) składa się online bez konieczności osobistej wizyty w ambasadzie, choć oczywiście nadal obowiązują konkretne kryteria. Możemy przeprowadzić Twój proces wizowy od początku do końca. Zobacz więcej szczegółów w zakładce Wiza.

Rodzaje wiz do Australii

Lato przez cały rok

Jeśli jesteś ciepłolubny to z pewnością kraj dla ciebie. W łagodnym australijskim klimacie pory roku zmieniają się prawie niezauważalnie. Zima trwa tam od czerwca do września, a lato od grudnia do marca. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, a najchłodniejszym lipiec. Ale nawet w lipcu w stanie Queensland można opalać się i pływać.

Plaża w wiecznie słonecznym Gold Coast, raju dla surferów.

Tanie podróżowanie

W Australii w trakcie przerw wakacyjnych możesz pracować i podróżować jednocześnie. Tutaj studenci po prostu pakują plecak i ruszają w drogę. To bardzo popularna forma zwiedzania Australii zwana przez tubylców „backpack”.

Backpakers często wspólnie wynajmują vana i podróżują po Australii przeżywając przygodę życia. Oprócz tego na piątym kontynencie istnieje wiele biur podróży organizujących niedrogie wyjazdy do Nowej Zelandii czy na wyspy Fidżi, które są praktycznie rzut beretem od Australii.

Zobacz jak z podróżowaniem radzi sobie jeden z naszych studentów: