]>

Uniwersytety

     

University of Melbourne, jedna z najlepszych uczelni na świecie

Znajdź coś dla siebie

W Australii działa 40 uniwersytetów w prawie każdym australijskim mieście. Co roku kilka z nich trafia do rankingu stu najlepszych uniwersytetów na świecie prowadzonym przez www.topuniversities.com.

Studia uniwersyteckie w Australii dzielą się na Undergraduate – trzyletnie studia odpowiadające polskim studiom licencjackim i Postgraduate - półroczne lub roczne programy studiów podyplomowych (Certificate/Diploma) - odpowiedniki polskich studiów podyplomowych. Są też studia magisterskie (Master Degree) i doktoranckie (Doctor).

Studenci mają do wyboru wiele różnych specjalizacji - od naukowych po te najbardziej kreatywne i artystyczne.

Nabór na studia wyższe rozpoczyna się dwa razy w roku. Aby dostać się na nie, musisz wykazać się odpowiednią znajomością angielskiego. Jeśli nie mówisz dobrze po angielsku, możesz osiągnąć wymagany poziom na kursie językowym już na miejscu, w Australii i po jego zakończeniu pójść na wybrane studia.

Absolwenci polskich wyższych uczelni, którzy ubiegają się o przyjęcie na studia w Australii, mogą liczyć na częściowe zaliczenie przedmiotów.

Sprawdź oferty uniwersytetów

Wymagania

Jeśli planujesz studia w Australii, zacznij organizować wyjazd z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Oprócz czasu potrzebnego na załatwianie formalności wizowych trzeba wziąć pod uwagę również czas oczekiwania na rozpatrzenie zgłoszenia na studia. Każdy kierunek w Australii, ma określoną liczbę miejsc dla studentów międzynarodowych, przez co proces rekrutacyjny może trwać nawet dwa miesiące.

Porównaj i znajdź najlepszą ofertę przy użyciu naszego Kosztorysu Wyjazdu.

Cena za semestr nauki waha się od 8000 do 12000 AUD.