]>
Tasmania

Hobart

     

Diabeł Tasmański jest symbolem Tasmanii

Zrozumieć Hobart

Hobart jest stolicą Tasmanii, a zarazem jedno z najstarszych miast w Australii. Swoją ścisłą zabudową Hobart przypomina miasta europejskie. W centrum znajduje się starówka - Battery Point, która wygląda dokładnie tak samo jak 100 lat temu, St. George´s Church zwieńczony strzelistą kolonialną wieżyczką, oraz stare magazyny na nabrzeżu przy Salamanca Palace, które niegdyś służyły zjeżdżającym tu kupcom.

Hobart jest miastem uniwersyteckim. Znajduje się tu m.in. Uniwersytet Tasmański (University of Tasmania), założony w 1890 roku - jeden z czterech XIX-wiecznych uniwersytetów w Australii.

Panorama miasta Hobart.

W Hobart panuje łagodne lato i trochę ostrzejsza zima - jest to jedyna stolica stanowa w Australii, w której, choć bardzo rzadko, ale pada śnieg.

O mieście robi się głośno każdego roku, gdy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ruszają regaty Sydney-Hobart, jedna z najbardziej prestiżowych imprez regatowych na świecie. Zawody te rozgrywane są już od 1945 roku. Trasa wyścigu liczy 630 mil, a prowadzi z Sydney, przez niebezpieczną Cieśninę Bassa, właśnie do Hobart.

Największą atrakcją Tasmanii są właśnie jej ogromne, niezaludnione przestrzenie, w większości chronione jako ostoje dzikiej przyrody. Po tasmańskich bezdrożach można wędrować nawet przez kilka dni i nie ujrzeć w tym czasie śladu ludzkiej stopy.

Nauka

Sprawdź aktualne oferty edukacyjne dla Hobarts:

Szkoły językowe College Uniwersytety

The best of Hobart

Bay of Fires - plaża na północno-wschodnim wybrzeżu Tasmanii. Krystalicznie czysta woda, biały piasek i pomarańczowe skały sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce, które trzeba zobaczyć.

Wschód słońca na Cradle Mountain - najpopularniejszego szczytu górskiego na Tasmanii.

Cradle Mountain - góra o wysokości 1 545 m n.p.m. i punkt stratowy sławnego na całym świecie szlak podrózniczy Overland Truck.