]>
Queensland

Brisbane

     

South Bank to plaża w środku Brisbane

Zrozumieć Brisbane

Brisbane zwane przez miejscowych "Brissy", to stolica stanu Queensland. Jest to również trzecie co do wielkości miasto w Australii, mieszka w nim ponad 1,5 mln ludzi.

Brisbane posiada żywiołowy, międzynarodowy charakter, ciekawe dzielnice, liczne kawiarnie, piękny park i bogaty kalendarz kulturalny. Z powodu fantastycznego klimatu miasto to jest doskonałym miejscem na spędzenie wakacji: życie toczy się tutaj bez pośpiechu, z jednej dzielnicy do drugiej można popłynąć promem rzecznym. Ponieważ do oceanu jest stąd aż 40 kilometrów mieszkańcy Brisbane bez skrępowania korzystają z uroków plaży w samym centrum miasta.

Spotkanie ze znajomymi na plaży to świetny pomysł na spędzenie popołudnia.

W Brisbane panuje klimat subtropikalny, dzięki czemu w przydomowych ogrodach rosną drzewa mango i bananowce. Można tu odwiedzić któryś ze wspaniałych parków rozrywki lub jedną z galerii sztuki. Można pójść do teatru lub do restauracji. Inni wybiorą grę w golfa, łowienie ryb, obserwację wielorybów, a jeszcze inni - zakupy w tutejszych centrach handlowych.

Nauka

Sprawdź aktualne oferty edukacyjne dla Brisbane:

Szkoły językowe College Uniwersytety

The best of Brisbane

Gold Coast - Złote Wybrzeże jest znane turystom z całego świata. Gold Coast to miejsce dobre dla każdego, niezależnie od wieku i zasobności portfela. Są tam ogromne plaże, doskonałe warunki do surfingu, liczne kluby, puby, kawiarnie i restauracje. Znajdują się tam także popularne parki rozrywki, takie jak Seaworld z delfinami i lwami morskimi.

Gold Coast jest jednym z najsławniejszych miejsc w Australii.

Sunshine Coast Rezerwat Koali. - utworzony w roku 1927 jest dziś największym rezerwatem koali w Australii i został nawet wpisany do księgi Guinnessa. Przebywa tam obecnie ponad 130 misiów koala. Każdego z nich można pogłaskać i przytulić.