WYBIERZ MIASTO W AUSTRALII

Sydney

to bez wątpienia jedna z najwspanialszych metropolii świata. O niezwykłym uroku tego miasta decydują przede wszystkim słoneczny klimat, położenie nad zatoką oraz nowoczesny, wielkomiejski styl.

Sydney jest stolicą Nowej Południowej Walii i zarazem największym australijskim miastem. Mieszka tu obecnie około 4 mln ludzi. Miasto położone jest wyjątkowo ciekawie: rozciąga się wzdłuż malowniczej zatoki, jednej z najpiękniejszych na świecie, i cudownie urozmaiconego wybrzeża. Jest otoczone wieloma parkami, górami i aż 30 plażami.

Sydney to również najstarszy ośrodek osadniczy w Australii. Początki tego miasta sięgają drugiej połowy XVIII wieku, kiedy to władze brytyjskie postanowiły z Australii - wtedy jeszcze nowo odkrytej ziemi - uczynić kolonię karną. Jak głoszą źródła, w 1788 roku brytyjska flota pod dowództwem kapitana Arthura Philipa wysadziła na brzeg dzisiejszej metropolii dużą grupę skazańców oraz ich strażników. Oficerowie rozbili obóz na wschód od strumienia Tank, a więźniowie i strażnicy - po jego zachodniej stronie. W ten sposób powstało Sydney i tak również powstał istniejący do dziś podział miasta na cześć wschodnią i zachodnią.

Dziś, obok historycznej, kolonialnej zabudowy, skupionej przede wszystkim w dzielnicy Rocks, można zobaczyć w Sydney dwa architektoniczne symbole nowoczesnej Australii: najdłuższy i najszerszy jednoprzęsłowy most świata oraz najbardziej charakterystyczną budowlę Australii, znany na całym świecie budynek Sydney Opera House.

Najbardziej charakterystyczne miejsca Sydney to:

Harbour Bridge - Zaczął powstawać w latach 20 ubiegłego wieku, w czasach gospodarczego kryzysu i był wtedy symbolem nadziei na lepszą przyszłość. Dziś jest znany ze wspaniałych pokazów sztucznych ogni, zwłaszcza w noc Sylwestrową. Żeby się na niego wspiąć, trzeba pokonać 1439 schodów, a trwa to zwykłe około trzech godzin.

Sydney Opera House - Budynek opery położony jest nad samą zatoką, w pobliżu Harbour Bridge. Swoim kształtem ma przypominać o Pierwszej Flocie, która dotarła do brzegów Australii ponad 200 lat temu. Jego lśniące "żagle" są dzisiaj ikoną miasta, symbolem nie tylko Sydney, ale całej Australii.

The Rocks Nazwa tej sydneyskiej "starówki" nawiązuje do skał, z których skazańcy wyciosywali złociste bloki potrzebne do wznoszenia pierwszych budowli publicznych. Do niedawna była to dzielnica melin, burdeli i gangów, ale od lat 70., kiedy dzielnicę rewitalizowano, tętni tu prawdziwe miejskie życie, tłumy turystów spędzają tu czas w uroczych restauracjach, ogródkach piwnych i pubach, z których dwa najsłynniejsze to: Hero of Waterloo i Fortune of War.

Plaża Manly Prawdziwy klejnot północnego wybrzeża - wąski półwysep zakończony wspaniałym, wysokim klifem. Są tu piękne plaże, otwarty ocean, przystań promowa i całe zaplecze gwarantujące udany wypoczynek. Można się tutaj dostać promem w ciągu zaledwie 30 min., podziwiając po drodze widok Zatoki Sydney. Już od przystani promowej zaczyna się Corso - obsadzony wysokimi sosnami deptak, który prowadzi wprost na ciągnące się kilometrami szczerozłote piaski.

Melbourne

mówi się o nim, że to najbardziej europejskie miasto w Australii. Nie bez podstaw: jego wiktoriańska zabudowa wraz z parkami, ogrodami i zielonymi bulwarami wyróżnia je spośród innych australijskich miast. W samym centrum Melbourne można podziwiać XIX-wieczne budowle: katedrę św. Pawła, Block Arcade, Windsor Hotel, a także wiktoriański Parliament House. Zresztą określenie najbardziej europejskiego miasta Melbourne zawdzięcza nie tylko architekturze, ale także słynnym tramwajom, którymi można wybrać się na zwiedzanie miasta.

Melbourne określa się czasem mianem kulinarnej stolicy Australii i trzeba przyznać, że miasto w pełni na to zasługuje. Znajduje się tu ponad 4000 restauracji serwujących specjały kulinarne ze wszystkich zakątków świata. Melbourne przyciąga także światowej klasy teatrami, prestiżowym Międzynarodowym Festiwalem Filmowym, galeriami, muzeami, ogrodami i parkami, takimi jak Royal Botanic Gardens, który należy do najpiękniejszych parków na świecie.

Melbourne to miasto o zdecydowanie międzynarodowym charakterze. Mieszkają tu i pracują brokerzy, prawnicy, bankierzy i dyrektorzy międzynarodowych firm. Najczęściej są to absolwenci tutejszych elitarnych szkół.

Najbardziej charakterystyczne miejsca Melbourne to

Melbourne University - według klasyfikacji brytyjskiego "The Times", jeden z 20 najlepszych uniwersytetów świata (żaden polski uniwersytet nie znajduje się nawet w pierwszej dwusetce listy "The Times").

Wisząca Skała - jeden z najstarszych uniwersytetów w Australii, założony w 1874 roku, z zewnątrz łudząco przypomina Oxford. Wśród jego absolwentów jest dwóch laureatów Nagrody Nobla.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy - ta największa filmowa impreza w Australii odbywa się w lipcu i sierpniu i trwa około dwóch tygodni. Jest to przegląd najwybitniejszych dzieł kina australijskiego, a także przegląd kinematografii światowej.

Melbourne Cup – najważniejszym wydarzeniem sportowym nie tylko w Melbourne, ale także w całej Australii, są zawody konne Melbourne Cup, które odbywają się raz w roku w pierwszy wtorek listopada. O godzinie 15.30 tego dnia Australia dosłownie zamiera - wszyscy zasiadają przed telewizorami lub przy radioodbiornikach, żeby wysłuchać relacji z wyścigu trwającego zaledwie trzy minuty.

Adelaide

Adelaide to niewielkie, spokojne, liczące milion mieszkańców miasto, położone na półwyspie Florey, nad zatoką św. Wincentego. Stolica stanu Australia Południowa.

Ziemie dzisiejszej Adelaide Aborygeni nazywali kiedyś Miejscem Rudego Kangura (obecnie można go spotkać w tutejszym Parku Narodowym). Miasto wzniesiono tu dopiero w 1836 roku, realizując wizjonerski projekt architekta Williama Lighta. Adelaide dzieli się na część północną i południową. Północ wypełniają dzielnice mieszkaniowe, zaś południe - dzielnice biznesu.

Region Adelaide kojarzy się przede wszystkim ze świetnym australijskim winem (tuż za miastem rozciągają się obszary ponad 300 słynnych winnic).

Adelaide cieszy się również mianem miasta kultury i sztuki. Znajdują się tu liczne muzea i galerie, m.in. Muzeum Tandaya z największymi zbiorami sztuki aborygeńskiej. Muzea te są otwarte przez siedem dni w tygodniu, a wstęp do nich jest zazwyczaj bezpłatny.

W Adelaide można także zobaczyć piękne, zachowane kolonialne budowle, domy z podcieniami i rzeźbionymi obramieniami okien, a także wspaniałe kościoły - m.in. neogotycką katedrę św. Piotra.

Co musisz zobaczyć

Uniwersytet Adalaide - jeden z najstarszych uniwersytetów w Australii, założony w 1874 roku, z zewnątrz łudząco przypomina Oxford. Wśród jego absolwentów jest dwóch laureatów Nagrody Nobla.

Park Narodowy Cleland -leży we wschodniej części Adelaide, u podnóża Mount Lofty. Można w nim spotkać strusie emu i zerwone kangury. W części botanicznej parku można podziwiać rosnące tam kamelie i róże.

Brisbane

zwane przez miejscowych "Brissy", to stolica stanu Queensland. Jest to również trzecie co do wielkości miasto w Australii, mieszka w nim ponad 1,5 mln ludzi..

Brisbane posiada żywiołowy, międzynarodowy charakter, ciekawe dzielnice, liczne kawiarnie, piękny park i bogaty kalendarz kulturalny. Z powodu fantastycznego klimatu miasto to jest doskonałym miejscem na spędzenie wakacji: życie toczy się tutaj bez pośpiechu, z jednej dzielnicy do drugiej można popłynąć promem rzecznym. Ponieważ do oceanu jest stąd aż 40 kilometrów mieszkańcy Brisbane bez skrępowania korzystają z uroków plaży w samym centrum miasta.

W Brisbane panuje klimat subtropikalny, dzięki czemu w przydomowych ogrodach rosną drzewa mango i bananowce. Można tu odwiedzić któryś ze wspaniałych parków rozrywki lub jedną z galerii sztuki. Można pójść do teatru lub do restauracji. Inni wybiorą grę w golfa, łowienie ryb, obserwację wielorybów, a jeszcze inni - zakupy w tutejszych centrach handlowych.

W trakcie jednodniowej wycieczki z Brisbane można zobaczyć wiele atrakcji stanu Queensland, m.in. Gold Coast, Sunshine Coast Rezerwat Koali. Utworzony w roku 1927 jest dziś największym rezerwatem koali w Australii i został nawet wpisany do księgi Guinnessa. Przebywa tam obecnie ponad 130 misiów koala. Każdego z nich można pogłaskać i przytulić.

Cairns

niewielkie miasto położone w północnej części stanu Queensland i zarazem jego nieformalna stolica. Od wschodu otoczone jednym ze światowych cudów natury - Wielką Rafą Koralową, a od zachodu - wiecznie zielonymi lasami tropikalnymi.

Cairns to kurort przyciągający rzesze turystów z całego świata. Przez cały rok panuje tu upalne lato, a miejscowy przemysł turystyczny oferuje przyjeżdżającym dziesiątki atrakcji: wycieczki na rafę koralową, nurkowanie, spływy górskie, wyprawy kajakowe, konne przejażdżki, skoki na linie i paralotniarstwo. Można tu także odwiedzić centrum kultury aborygeńskiej Tjapukai, żeby spróbować gry na digeridoo, rzucić bumerangiem albo oszczepem.

Cairns jest ciche i spokojne, życie toczy się tutaj trochę wolniej niż gdzie indziej. Ale na pewno nie będą się tu nudzić ani amatorzy nocnego życia, bywalcy dyskotek i restauracji (w większości klimatyzowanych), ani entuzjaści spokojniejszych form spędzania wolnego czasu: pływania w oceanie, siatkówki plażowej, surfingu, snoorklingu (nurkowania z maską), tenisa i wycieczek rowerowych.

Miasto jest lokalnym centrum edukacyjnym. Znajduje się tu kilka filii uniwersyteckich. Po zajęciach w szkołach i na uczelniach studenci oddają się rozrywkom, których w mieście rzeczywiście nie brakuje. Jest to idealne miejsce na połączenie nauki z atrakcyjnym sposobem spędzenia wolnego czasu.

Co trzeba zobaczyć

Wielka Rafa Koralowa. Rozciąga się na długości ponad 2 tys. km, składa się z ok. 3000 małych raf i ponad 1000 wysepek. Jest to największa rafa koralowa na Ziemi, wpisana na listę przyrodniczego dziedzictwa Unesco. Rafa to raj dla płetwonurków - pod wodą, w pobliżu rafy, można obserwować olbrzymie żółwie, rozgwiazdy, płaszczki, ryby we wszystkich kolorach świata, korale, ukwiały. Ale żeby to wszystko zobaczyć, nie trzeba nawet nurkować, wystarczy zanurzyć głowę w wodzie.

Lasy tropikalne. Wiecznie zielone lasy stanowią około jednej trzeciej wszystkich lasów na świecie. Występują jednak tylko tam, gdzie przez cały rok panuje wysoka temperatura i padają obfite deszcze, głównie w trzech obszarach: w dorzeczu Amazonki i Orinoko , w dorzeczu Kongo i właśnie w północno-wschodniej Australii. Jedną z głównych atrakcji turystycznych związanych z lasami w pobliżu Cairns jest przejażdżka kolejką linową tzw. skyrail - nie tylko nad pięćdziesięciometrowymi drzewami, ale także nad rzeką pełną krokodyli.

Wyspy Whitsundays i Queensland. Zespół 24 tropikalnych wysp z zacisznymi plażami, otoczonych przejrzystymi, spokojnymi wodami i porośniętych lasami deszczowymi. Stanowią one jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Najbardziej znane z nich to: Hamilton Island, Brampton Island, Hayman Island, Lizard Island i Magnetic Island.

Magentic Island. Wyspa i zarazem jeden z najstarszych kurortów stanu Queensland. Ponad połowę powierzchni wyspy zajmuje park narodowy z wielkimi głazami granitowymi, wysokimi sosnami, eukaliptusami, lasem tropikalnym i plażami. Na wyspie można jeździć konno, grać w tenisa lub golfa, łowić ryby, żeglować, jeździć na nartach wodnych i surfować. Można też po prostu posiedzieć w jednej z wielu kawiarni lub restauracji.

Port Douglas. W odległości 75 km od Cairns znajduje się mekka gwiazd filmowych i polityków z całego świata - słynny Port Douglas. Atrakcją tego miejsca są przepiękne szerokie plaże, pola golfowe, a przede wszystkim bliskość Wielkiej Rafy Koralowej. Można się stąd wybrać m.in. na przylądek Cape Tribulation, z którego roztaczają się przepiękne widoki na lasy deszczowe.

Rezerwat Motyli. W miejscowości Kuranda położonej niedaleko Cairns żyje ponad 1500 przepięknych motyli tropikalnych. W przeogromnej oranżerii stworzono tu dla nich wyjątkowe warunki. Znajdują się tu dziesiątki strumieni, wodospady, rosną tu także specjalnie wyselekcjonowane gatunki drzew. Setki różnobarwnych, wirujących w powietrzu owadów wprowadzają w zachwyt wszystkich odwiedzających.

Perth

stolica stanu Australia Zachodnia, jest najszybciej rozwijającym się miastem w Australii Zachodniej. W ciągu kilku ostatnich dekad wyrosły tu dziesiątki nowoczesnych wieżowców, które dzisiaj tworzą najbardziej rozpoznawalną sylwetkę miasta.

Wśród drapaczy chmur można jednak wypatrzyć w Perth także prawdziwe perełki architektury kolonialnej, takie jak Old Court House - budynek sądu czy Old Mill - stary młyn. Nie brakuje tu również parków, rezerwatów i terenów sportowych.

Obecnie Perth uważane jest za jeden z najciekawszych ośrodków edukacyjnych. Przyciąga co roku rzesze studentów, zachwyconych odległym położeniem miasta (bliżej jest stąd do Singapuru niż do Sydney) i jego bogatą ofertą turystyczną.

Miasto zamieszkuje ok. 1,5 mln ludzi. Ciepły klimat i wysokie temperatury sprawiają, że prawdziwe życie zaczyna się tu wieczorem: zaludniają się wtedy ulice, zapełniają kawiarnie i kluby. W czasie weekendów plaże Perth, korty tenisowe i kawiarniane tarasy są zwykle zatłoczone.

Przez miasto płynie rzeka Swan, która najpiękniej wygląda w nocy, gdy odbijają się w niej światła z wieżowców położonych w centrum. Po zmierzchu, gdy w centrum miasta robi się cicho i spokojnie, w innych dzielnicach Perth, takich jak stara dzielnica portowa Fremantle, kwitnie życie nocne. W pubach, restauracjach, nocnych klubach i salach koncertowych można posłuchać jazzu, muzyki poważnej albo muzyki disco.

Najbardziej charakterystyczne miejsca Perth to:

Park Narodowy Namburg - część położonego na północ od Perth parku stanowi malownicza pustynia Pinnacles z wieloma osobliwymi skałkami, które wyrastają z piasku w postaci wapiennych, nieregularnych ostrosłupów, przypominających starożytne miasto.

Monkey Mia - zatoczka zaliczana do najpiękniejszych miejsc w regionie. Formalnie należy do Zatoki Rekinów, ale jej największą atrakcją są całe rodziny delfinów, które "nawołują" turystów od samego świtu.

Rafa Koralowa Ningaloo - cudowna miniatura Wielkiej Rafy Koralowej ze wschodniej Australii. Ningaloo Reef znajduje się na niedaleko Exmouth, w Parku Wodnym Ningaloo. Jest to miejsce bogate w piękne gatunki korali, ryb, ślimaków i ukwiałów. W czasie podwodnej wycieczki spotkać tu można wielkie żółwie morskie lub największą rybę na świecie - rekina wielorybiego.

Kimberley - krajobraz Kimberley kojarzy się z czerwoną pustynią poprzecinaną wąwozami z bujnym, zielonym lasem. Ta rozległa wyżyna słynie również z olbrzymich baobabów, wodospadów i największej kopalni diamentów na świecie. Ponieważ długo pozostawała w izolacji, aż do dziś przetrwało w Kimberley wiele elementów aborygeńskiej tradycji.

Wycieczka na wielbłądach -w Broome można wziąć udział w wycieczce na australijskich wielbłądach. Przejażdżki organizowane są codziennie rano lub po zachodzie słońca. Już sam widok specjalnie wytresowanych wielbłądów, które maszerują nad brzegiem oceanu, robi duże wrażenie.

Hobart

jest stolicą Tasmanii, a zarazem jedno z najstarszych miast w Australii. Swoją ścisłą zabudową Hobart przypomina miasta europejskie. W centrum znajduje się starówka - Battery Point, która wygląda dokładnie tak samo jak 100 lat temu, St. George´s Church zwieńczony strzelistą kolonialną wieżyczką, oraz stare magazyny na nabrzeżu przy Salamanca Palace, które niegdyś służyły zjeżdżającym tu kupcom.

Hobart jest miastem uniwersyteckim. Znajduje się tu m.in. Uniwersytet Tasmański (University of Tasmania), założony w 1890 roku - jeden z czterech XIX-wiecznych uniwersytetów w Australii.

W Hobart panuje łagodne lato i trochę ostrzejsza zima - jest to jedyna stolica stanowa w Australii, w której, choć bardzo rzadko, ale pada śnieg.

O mieście robi się głośno każdego roku, gdy w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ruszają regaty Sydney-Hobart, jedna z najbardziej prestiżowych imprez regatowych na świecie. Zawody te rozgrywane są już od 1945 roku. Trasa wyścigu liczy 630 mil, a prowadzi z Sydney, przez niebezpieczną Cieśninę Bassa, właśnie do Hobart.

Największą atrakcją Tasmanii są właśnie jej ogromne, niezaludnione przestrzenie, w większości chronione jako ostoje dzikiej przyrody. Po tasmańskich bezdrożach można wędrować nawet przez kilka dni i nie ujrzeć w tym czasie śladu ludzkiej stopy.

Wyjazd krok po kroku

Ta oferta jest skierowana do Ciebie – nieważne gdzie jesteś. Aby z niej skorzystać możesz być w Polsce, za granicą lub w Australii. Wszystkie formalności możesz załatwić z nami online, korespondencyjnie, odwiedzając jedno z naszych biur lub umawiając się na indywidualną konsultację w Twoim mieście w Polsce. Skontaktuj się z nami, a na pewno znajdziemy odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Jestem w Polsce i chcę wreszcie do Australii! Dowiedz się w 9 krokach jak prosty może być wyjazd do Australii

1 Skontaktuj się z nami

Dzisiaj łatwość i szybkość kontaktu to podstawa. Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów: odwiedź nas w biurze, zadzwoń na darmową infolinię, skype lub napisz maila. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Proponujemy 24h feedback. Organizujemy też bezpłatne indywidualne konsultacje dla wszystkich osób, które preferują kontakt osobisty. Jeśli nie mieszkasz w jednym z miast, w którym mamy biuro - nic nie szkodzi. Prowadzimy cyklicznie spotkania oraz indywidualne konsultacje w różnych miastach w Polsce. Wystarczy śledzić naszą www i FB. Dodatkowo, Bridge Agency jest wyłącznym organizatorem imprezy poświęconej wyjazdom do Australii. Nasze Road Show Days of Australia to okazja by dowiedzieć się więcej na temat nauki, pracy, emigracji i podróżowaniu w Australii.

Kontakt Aktualności Wydarzenia Facebook

2 Wybierz ofertę dla siebie

Chcesz się uczyć czy pracować? Chcesz wyjechać na trochę czy na trochę dłużej? A może zamierzasz emigrować do Australii na stałe? W naszej ofercie znajdują się usługi i oferty szkół, które możemy dostosować do Twoich preferencji, budżetu i charakteru wyjazdu. Jako jedyni w branży edukacyjnej dysponujemy tak zaawansowaną wyszukiwarką kursów oraz usług dodatkowych.

Kursy językowe College Uniwersytety Zakwaterowanie Ubezpieczenie Promocje

3 Kosztorys w 1 minutę

Zaloguj się do naszego serwisu. Zacznij od wyszukiwarki kursów i wyszukaj interesujący Ciebie kurs. Wygeneruj jeden lub kilka kosztorysów. Ikonka kosztorys znajdująca się w prawym górnym rogu strony, podobnie jak koszyk produktów, będzie pokazywać ilość wygenerowanych przez Ciebie wstępnych kosztorysów. Pamiętaj, że możesz obliczyć koszty jednego lub więcej kursów w ramach jednej wizy studenckiej – czyli łączyć je w pakiety. Przykładowo mogą to być dwa kursy językowe lub kursy dwóch różnych kategorii jak: kurs językowy oraz występujący po nim kurs zawodowy na college. Na koniec dobierz dodatkowe usługi/produkty: zakwaterowanie czy ubezpieczenie. To przeliczanie i porównywanie na naszej stronie jest usługą bezpłatną, dzięki której orientujesz się ile wyjazd kosztuje. W razie pytań - oczywiście zadzwoń, napisz lub odwiedź nas w biurze. My też skontaktujemy się z Tobą.

Kosztorys

4 Nasze usługi są bezpłatne

Wszechobecny Internet sprawił, że zakupy możemy robić korzystając z komórki czy tableta. Osoby wyjeżdżające do Australii wiedzą czego chcą i porównują oferty czerpiąc też informacje z forów społecznościowych. Dostosowaliśmy się i dlatego jesteśmy wielokanałowi. Wyjazd i formalności możesz z nami zorganizować online lub poprzez kontakt tradycyjny. Oferta jest bardzo bogata i transparentna – jedyna na rynku. Naprawdę masz w czym wybierać. Nasze usługi są darmowe zarówno w Polsce jak i w Australii. Wszystko co wspólnie ustalimy będzie zawarte w odpowiednim dokumencie. Zyskujesz tym pewność, że dopełnimy wszelkich formalności. Opłaty za wyjazd możesz zrealizować też online. Pomożemy Ci w wyborze metody płatności. Jako jedyni posiadamy konto walutowe AUD w Polsce co ułatwi dokonanie Tobie przelewu i zaoszczędzi na tzw. „spread’ach”.

5 Aplikujemy o Twoją wizę

To najważniejszy punkt organizacji wyjazdu. Każda wiza do Australii wymaga właściwego jej przygotowania – w tym również wiza studencka subclass 500. To proces, który trwa. To dla Was stworzyliśmy specjalną aplikację automatyzującą i porządkującą ten proces. Reprezentujemy Ciebie przed Urzędem Imigracji w Australii i kontaktujemy się w razie potrzeby z urzędnikiem rozpatrującym Twoją aplikację wizową. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Od 14 lat ubiegamy się o wizy w Waszym imieniu i mamy najwyższy współczynnik ich przyznawalności w Polsce. Pamiętaj, że proces wizowy zawiera się w naszej usłudze – za darmo.

Wiza studencka

6 Mam już wizę

Przyznaną wizę oraz pozostałe dokumenty będziesz mógł pobrać z naszego systemu. Informacje przedwyjazdowe możemy omówić sobie telefonicznie lub w biurze, zaś komplet dokumentów i materiałów przesyłamy na maila. Jesteśmy zespołem ludzi, którzy znają Australię z własnego doświadczenia. Chętnie dzielimy się nim z innymi i odpowiadamy na Wasze pytania. Otrzymasz też od nas pakiet wyjazdowy, który możemy przesłać pocztą lub przekazać osobiście w biurze. I oczywiście najważniejsze – przekazujemy kontakty do naszego zespołu biura w Sydney, które sprawuje nad Wami pieczę: zaraz po przyjeździe i przez cały okres Waszego pobytu, bez względu na to, do którego miasta się wybieracie.

Film - spotkanie przedwyjazdowe

7 Przylot i zakwaterowanie

Zdecydowałeś się na wykup biletu i zakwaterowanie za naszym pośrednictwem. Bilet lotniczy oraz adres zamieszkania przekazujemy na wskazany adres mailowy. Dokumenty też możesz pobrać samodzielnie z naszego systemu. W przypadku wykupu zakwaterowania typu share accommodation na lotnisku będzie czekała na Ciebie wyznaczona osoba, która odbierze Cię i zawiezie do miejsca, w którym będziesz teraz mieszkać.

Film - odbiór z lotniska

8 Polskojęzyczne biuro w Australii

Jesteśmy pierwszą polsko- australijską firmą, która założyła własne biuro studenckie w samym centrum Sydney działające pod tą samą nazwą w Polsce i w Australii. W naszym biurze będziesz mógł skorzystać z komputerów, internetu, kserokopiarki czy skanera. Adres naszego biura to prawie zawsze Wasz początkowy adres korespondencyjny. Bez względu na to, w którym mieście będziesz teraz mieszkać, przeprowadzimy z Tobą tzw. „orientation”– w biurze, przez telefon lub na Skype-ie. Jest to niezbędnik przydatnych informacji na temat życia w Australii. Otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i dowiesz się od czego oraz jak zacząć szukać pracy.

Film - biuro w Australii Biuro w Sydney Bridge BBQ Drużyna piłkarska

9 Job Assistance i inne

Pomagamy w znalezieniu pracy i to aktywnie. Organizujemy wszystko co niezbędne na początek: numer podatkowy TFN oraz/i ABN. Zapoznajemy Cię z australijskim rynkiem pracy i podpowiadamy jak przygotować CV spełniające wymagania rynku pracy w Australii. Dysponujemy też własną bazą potencjalnych pracodawców. Jako jedyni wysyłamy do naszych studentów cotygodniowe Job Alerts zawierające aktualne ogłoszenia o pracę. Jeśli w trakcie lub pod koniec trwania swojej wizy rozważasz przedłużenie pobytu – oferujemy bezpłatną pomoc w ponownym aplikowaniu się o wizę studencką. Jeśli jesteś zainteresowany pobytem stałym, pomagamy w rozpoznaniu szans na tzw. emigrację. A ponieważ człowiek nie żyje tylko nauką i pracą – integrujemy Was na organizowanych przez nas imprezach BBQ na plaży lub w knajpie.

Praca w Australii I got a job Film pierwszy dzień w pracy

Jestem w Australii i chcę przedłużyć wizę Poznaj 5 kroków, które dzielą Ciebie od przedłużenia swojego pobytu w Down Under

1 Jesteś już w Australii?

Zatem jesteś już w Australii. Podoba się Tobie na Antypodach i myślisz o przedłużeniu swojego pobytu? Nie ma znaczenia czy zorganizowałeś swój wyjazd samodzielnie, z nami, z pomocą znajomych/rodziny czy innej agencji. Ważne byś będąc na miejscu realizował swoje plany. Bez względu na to, na jakiej jesteś wizie i gdzie w Australii obecnie przebywasz – możesz zawsze skontaktować się z naszym biurem w Sydney i omówić swoją sytuację. Doradzimy, pomożemy i odpowiednio zadziałamy. Przedłużenie wizy studenckiej organizujemy bezpłatnie.

Biuro w Sydney Film - biuro w Australii Bridge BBQ Drużyna piłkarska

2 Zaloguj się, aby zobaczyć właściwie ceny dla obywateli polskich

Wiemy jak to jest być na wizie studenckiej. Uczysz się, pracujesz, poznajesz nowych ludzi, próbujesz zobaczyć jak najwięcej. Jednym słowem czerpiesz z Australii pełnymi garściami i masz mało czasu – a czas jest potrzebny aby przedłużyć wizę. Jeśli jest to przedłużenie na wizie studenckiej – skorzystaj z naszej wyszukiwarki i bazy kursów (jest pokaźna). Znajdź sprofilowany kurs, który by Cię interesowały i dodaj go do swojego kosztorysu. Kursy możesz łączyć też w pakiety np. kurs językowy + kurs zawodowy oraz dodać usługi takie jak zakwaterowanie czy ubezpieczenie. Sprawdzimy dla Ciebie dostępność kursu. W przypadku jego braku zaproponujemy inną, zbliżoną alternatywę. W razie jakichkolwiek pytań, daj znać. Szkoły znamy osobiście i z poleceń naszych studentów – chętnie się dzielimy tą cenną wiedzą.

ZALOGUJ SIĘ ZAŁÓŻ KONTO ZALOGUJ SIĘ PRZEZ FB GOOGLE PLUS

3 Wszystkie formalności organizujemy za Ciebie

Do momentu kiedy się ostatecznie zdecydujesz się na kurs – kosztorysy oraz kontakt z nami są etapem niezobowiązującym Ciebie finansowo. Wszystko co ustalimy otrzymasz w oficjalnych dokumentach szkolnych do podpisu przed dokonaniem płatności. Zyskujesz tym pewność, że dopełnimy wszelkich formalności – przed a nie po. Pomożemy Tobie w wyborze metody płatności oraz zorganizujemy możliwość opłat w ratach. Za szkołę będziesz mógł zapłacić przelewem na nasze konto lub bezpośrednio na konto szkoły.

4 To my aplikujemy o Twoją wizę

To najważniejszy punkt organizacji wyjazdu. Każda wiza do Australii wymaga właściwego jej przygotowania – w tym również wiza studencka subclass 500. To proces, który trwa. To dla Was stworzyliśmy specjalną aplikację automatyzującą i porządkującą ten proces. Reprezentujemy Ciebie przed Urzędem Imigracji w Australii i kontaktujemy się w razie potrzeby z urzędnikiem rozpatrującym Twoją aplikację wizową. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Od 14 lat ubiegamy się o wizy w Waszym imieniu i mamy najwyższy współczynnik ich przyznawalności w Polsce. Pamiętaj, że proces wizowy zawiera się w naszej usłudze – za darmo.

Wiza studencka

5 Co dalej?

Dołączyłeś do grona naszych klientów. Od teraz będziesz otrzymywał cotygodniowo Job Alerts na swój adres mailowy. W razie potrzeby jesteśmy jak centrum informacji. Zapraszamy Cię także na nasze cykliczne integracyjne imprezy. Prawda jest taka, że wszyscy, którzy po drodze zakochali się Australii – chcieliby zamieszkać w tym kraju. Prawda jest też taka, że nie wszyscy mają taką możliwość ze względu na posiadanie odpowiedniej wizy. Zatem jeśli chcesz zostać w Australii na stałe lub na trochę dłużej – skontaktuj się z nami. Możesz skonsultować z nami swoją sytuację i zorientować się jakie masz możliwości.

Kontakt do biur

Jestem w innym kraju I chcę wyjechać do Australii bez powrotu do Polski. Zobacz jak to zrobić w 9 krokach

1 Skontaktuj się z nami

Dzisiaj łatwość i szybkość kontaktu to podstawa. Przebywasz w innym kraju. Możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów: pisząc maila, dzwoniąc do biura, na infolinię czy skype. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Proponujemy 24h na feedback. Całość organizacji wyjazdu może odbyć się oline. Spotkać możemy się dopiero w Australii – i to niekoniecznie w biurze – tylko na jednej z integracyjnych imprez jakie organizujemy.

Kontakt Aktualności Wydarzenia Facebook

2 Wybierz ofertę dla siebie

Chcesz się uczyć czy pracować? Chcesz wyjechać na trochę czy na trochę dłużej? A może zamierzasz emigrować do Australii na stałe? W naszej ofercie znajdują się usługi i oferty szkół, które możemy dostosować do Twoich preferencji, budżetu i charakteru wyjazdu. Jako jedyni w branży edukacyjnej dysponujemy tak zaawansowaną wyszukiwarką kursów oraz usług dodatkowych. Wyszukaj i sprawdź.

Kursy językowe College Uniwersytety Zakwaterowanie Ubezpieczenie Promocje

3 Wygeneruj kosztorys w minutę

Zaloguj się do naszego serwisu, aby zobaczyć właściwie ceny dla obywateli polskich. Zacznij od wyszukiwarki kursów i wyszukaj interesujący Ciebie kurs. Wygeneruj jeden lub kilka kosztorysów. Ikonka kosztorys znajdująca się w prawym górnym rogu strony, podobnie jak koszyk produktów, będzie pokazywać ilość wygenerowanych przez Ciebie wstępnych kosztorysów. Pamiętaj, że możesz obliczyć koszty jednego lub więcej kursów w ramach jednej wizy studenckiej – czyli łączyć je w pakiety. Przykładowo mogą to być dwa kursy językowe lub kursy dwóch różnych kategorii jak: kurs językowy oraz występujący po nim kurs zawodowy na college. Na koniec dobierz dodatkowe usługi/produkty: zakwaterowanie czy ubezpieczenie. To przeliczanie i porównywanie na naszej stronie jest usługą bezpłatną, dzięki której orientujesz się ile wyjazd kosztuje. W razie pytań - oczywiście zadzwoń lub napisz.

Kosztorys

4 Nasze usługi są bezpłatne, wszystko możemy zorganizować zdalnie

Wszechobecny Internet sprawił, że zakupy możemy robić korzystając z komórki czy tableta. Osoby wyjeżdżające do Australii są świadome czego chcą i porównują oferty czerpiąc też informacje z forów społecznościowych. Dostosowaliśmy się i dlatego jesteśmy wielokanałowi. Wyjazd i formalności możesz z nami zorganizować online lub poprzez kontakt tradycyjny. Oferta jest bardzo bogata i transparentna – jedyna na rynku. Nasze usługi są darmowe zarówno w Polsce jak i w Australii. Wszystko co wspólnie ustalimy będzie zawarte w odpowiednim dokumencie. Zyskujesz tym pewność, że dopełnimy wszelkich formalności. Opłaty za wyjazd możesz zrealizować też online. Pomożemy Ci w wyborze metody płatności.

5 To my aplikujemy o Twoją wizę

To najważniejszy punkt organizacji wyjazdu. Każda wiza do Australii wymaga właściwego jej przygotowania – w tym również wiza studencka subclass 500. To proces, który trwa. To dla Was stworzyliśmy specjalną aplikację automatyzującą i porządkującą ten proces. Reprezentujemy Ciebie przed Urzędem Imigracji w Australii i kontaktujemy się w razie potrzeby z urzędnikiem rozpatrującym Twoją aplikację wizową. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Od 14 lat ubiegamy się o wizy w Waszym imieniu i mamy najwyższy współczynnik ich przyznawalności w Polsce. Pamiętaj, że proces wizowy zawiera się w naszej usłudze – za darmo.

Wiza studencka

6 Mam już wizę

Przyznaną wizę oraz pozostałe dokumenty będziesz mógł pobrać z naszego systemu. Informacje przedwyjazdowe możemy omówić sobie telefonicznie, zaś komplet dokumentów i materiałów przesyłamy na maila. Jesteśmy zespołem ludzi, którzy znają Australię z własnego doświadczenia. Chętnie dzielimy się nim z innymi i odpowiadamy na Wasze pytania. Otrzymasz też od nas pakiet wyjazdowy, który możemy przesłać pocztą lub przekazać osobiście w biurze. I oczywiście najważniejsze – przekazujemy kontakty do naszego zespołu biura w Sydney, które sprawuje nad Wami pieczę: zaraz po przyjeździe i przez cały okres Waszego pobytu, bez względu na to, do którego miasta się wybieracie.

Film - spotkanie przedwyjazdowe

7 Przylot i zakwaterowanie

Zdecydowałeś się na wykup biletu i zakwaterowanie za naszym pośrednictwem. Bilet lotniczy oraz adres zamieszkania przekazujemy na wskazany adres mailowy. Dokumenty też możesz pobrać samodzielnie z naszego systemu. W przypadku wykupu zakwaterowania typu share accommodation na lotnisku będzie czekała na Ciebie wyznaczona osoba, która odbierze Cię i zawiezie do miejsca, w którym będziesz teraz mieszkać.

Film - odbiór z lotniska

8 Polskojęzyczne biuro w Australii

Jesteśmy pierwszą polsko- australijską firmą, która założyła własne biuro studenckie w samym centrum Sydney działające pod tą samą nazwą w Polsce i w Australii. W naszym biurze możesz skorzystać z komputerów, internetu, kserokopiarki czy skanera. Adres naszego biura to prawie zawsze Wasz początkowy adres korespondencyjny. Bez względu na to, w którym mieście będziesz teraz mieszkać, przeprowadzimy z Tobą tzw. „orientation”– w biurze, przez telefon lub na skype. Jest to niezbędnik przydatnych informacji na temat życia w Australii. Otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i dowiesz się od czego oraz jak zacząć szukać pracy.

Biuro w Sydney Film - biuro w Australii Bridge BBQ Drużyna piłkarska

9 Job Assistance i inne

Pomagamy w znalezieniu pracy i to aktywnie. Organizujemy wszystko co niezbędne na początek: numer podatkowy TFN oraz/i ABN. Zapoznajemy Cię z australijskim rynkiem pracy i podpowiadamy jak przygotować CV spełniające wymagania rynku pracy w Australii. Dysponujemy też własną bazą potencjalnych pracodawców. Jako jedyni wysyłamy do naszych studentów cotygodniowe Job Alerts zawierające aktualne ogłoszenia o pracę. Jeśli w trakcie lub pod koniec trwania swojej wizy rozważasz przedłużenie pobytu – oferujemy bezpłatną pomoc w ponownym aplikowaniu się o wizę studencką. Jeśli jesteś zainteresowany pobytem stałym, pomagamy w rozpoznaniu szans na tzw. emigrację. A ponieważ człowiek nie żyje tylko nauką i pracą – integrujemy Was na organizowanych przez nas imprezach BBQ na plaży lub w knajpie.

Praca w Australii I got a job Film pierwszy dzień w pracy